Av. Arb. Selçuk Ener

Ener Avukatlık Bürosu’nun kurucusu Selçuk ENER; 1986 İstanbul doğumludur. Yabancı dil ağırlıklı lise eğitimini takiben 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimine başlamış, hukuk eğitimini 2008 yılında tamamlamasının ardından 2011 yılında da Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini yine İstanbul Üniversitesi Mali Hukuk Anabilim Dalı’nda almış olup uzmanlık çalışması, “Vergi Hukukunda Yürütmenin Durdurulması” üzerine olmuştur. Son olarak; İstanbul Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ön lisans programını da 2020 yılında tamamlamıştır.

Meslek hayatında, kurumsal şirketlerin sözleşmeli vekili olarak özellikle Sigorta Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku ve Vergi Hukuku alanında uzmanlaştıktan sonra 2013 yılı itibariyle Ener Avukatlık Bürosu’nda serbest avukatlık hayatına başlamıştır. İş Hukuku, Vergi Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku alanlarında yoğun çalışmaları olmuş ve bu alanlarda uzmanlaşmıştır.

2018 yılı itibariyle uzman arabulucu olarak arabuluculuk hayatına başlayan Selçuk ENER, dava şartı ve özellikle ihtiyari arabuluculuk alanında yoğun çalışmalarda bulunmaktadır.

Mesleki faaliyetlerin yanında, genç hukukçuların gelişimine katkıda bulunmak adına YouTube kanalı üzerinden faydalı içerikler üretmekte ve 2020 yılında kurduğu Selçuk Ener Akademi ile Türkiye’nin dört bir yanından katılan stajyer ve hukuk öğrencilerine, alanında uzman hukukçu ve hukukla ilişkili mesleklerden kişilerin bilgi ve tecrübelerini aktarmaktadır.

Yabancı Dil: İngilizce
Baro: İstanbul Barosu, 2010
Baro Sicil: 39362
e-posta: selcuk.ener@selcukener.av.tr